עיסוי אבנים חמות

עיסוי באבנים חמות מבוסס על מנהג עתיק יומין שהגיע אלינו מתרבות השבטים האינדיאנים באמריקה. נשות הציידים נהגו לחכות לשבים מן הצייד ולהרפות את גופם העייף על ידי עיסוי במים חמים ובאבנים. 

 

לעיסוי אבנים חמות משתמשים באבני בזלת לא מעובדות, אשר שהו למשך תקופות ארוכות במי נחלים וכך קיבלו את צורתן המוחלקת והנעימה למגע. אבני הבזלת מחוממות במים, אוגרות בתוכן את חום המים ומקרינות אותו אל פנים הגוף, ועל-ידי כך מאפשרות עיסוי עמוק, ממוקד ומרגיע. במהלך העיסוי מניח המטפל את האבנים בנקודות שונות לאורך גוף המטופל, נקודות הנתפסות כמרכזי האנרגיה של הגוף או באיזורים הדורשים חימום ממוקד, ואף משתמש בהן לעיסוי עמוק של השרירים והרקמות.

 

לאבני הבזלת יש קשר מיוחד ובלתי נפרד לעולם הטבע ולאמא אדמה. הבזלת נוצרת בליבו של כדור הארץ ונפלטת כמאגמה לוהטת בעת התפרצותם של הרי געש. עם התקררות המאגמה נוצרות אבנים שחורות בעלות תכונות ייחודיות, ויש הסוברים כי הן מכילות אנרגיה מחייה ומרפאת.

 

עיסוי אבנים חמות תורם לשחרור חסימות אנרגטיות ושרירים כואבים, לניקוי הגוף מרעלים, להמרצת מחזור הדם ולאיזון הגוף והנפש. בנוסף, השימוש בשמנים כחלק מהעיסוי והחימום הנקודתי, תורמים להגמשת והברקת העור.

הסיכוי לתופעות לוואי הוא אומנם נמוך, אך למרות זאת עיסוי זה אינו מומלץ למטופלים בעלי מחלות לב פעילות או לחץ דם לא מאוזן, למטופלים שעברו ניתוח בחצי השנה האחרונה, ולנשים בהריון או במהלך שלושה חודשים לאחר לידה בניתוח קיסרי.

מחירו של עיסוי זה גבוה מעט יותר ממחירו של עיסוי רגיל, מכיוון שהטיפול דורש ציוד מיוחד והכנה ארוכה יותר טרם העיסוי.